חוויות לימודיות לילדים

לימודים פורמליים בכיתה, עם מורה, עם מחברת ועט לא תמיד עשויים להניב תוצאות חיוביות. יש ילדים שמפתחים מעין תחושה שלילית כלפי הלימודים הפורמליים ולא מסוגלים ללמוד את החומר ולהרחיב את הידע הכללי שלהם. בהרבה מאוד מקרים, ההמלצה הרווחת היא להיעזר בלימודים שאינם פורמליים על מנת להקנות לילדים מקום פורה ללמידה ורכישת ידע. אילו חוויות לימודיות קיימות? כל הפרטים בכתבה שלפניכם. חוויות לימודיות לילדים

ללמוד היסטוריה דרך הרגליים

שיעורי היסטוריה הם לא תמיד המקצוע האהוב על הילדים, שהרי עליהם לזכור מאורעות רבים, תאריכי מלחמות ומגוון רחב של פרטים. זה לא קל ללמוד היסטוריה, ולעתים זה עלול להתיש. מה ניתן לעשות? ללמוד היסטוריה באמצעות טיולים! רצוי לצאת לטיולים אחד לחודש-חודשיים במהלכם הילדים יבקרו במקומות היסטוריים, יראו ממצאים ארכאולוגיים וילמדו על העבר. בכל טיול בחרו מקום היסטורי אחר, למשל קיסריה, בה ניתן יהיה ללמוד על תקופות השלטון השונות בארץ, לרבות שלטונו של הורדוס. אופציה נוספת היא הכותל המערבי כמובן, שם התרחשו לא מעט מאורעות טראגיים החקוקים בהיסטוריה של עם ישראל, כמו גם סיפורה המיוחד של מצדה. אין ספק שהאפשרויות עוד רבות ומגוונות, כך שכל מה שעליכם לעשות, הוא להכין רשימת יעדים, לדלות מידע אודות כל יעד (תוכלו לעשות זאת בקלות דרך האינטרנט) ולצאת לטייל בארץ ישראל!

ללמוד אנגלית במחנה קיץ

רכישת שפה חדשה היא לא תמיד פשוטה. כל כך הרבה כללים, ענייני דקדוק ואותיות חדשות, שכן אלה עשויים לבלבל ולהקשות על הילדים את הלמידה. יחד עם זה, דרך מצוינת ללמוד אנגלית תוך זמן קצר היא באמצעות סאמר סקול בארצות הברית, שהרי שם הילדים חווים חוויות מרתקות ומכירים חברים חדשים, אבל גולת הכותרת היא שהמחנה והפעילויות בו מתנהלות בשפה האנגלית, כך הילדים לומדים לתקשר בשפה זו במהלך פעולות יומיומיות. חשוב לציין שבדרך כלל במחנה הקיץ נמצאים מדריכים מקצועיים שמסייעים לילדים לתרגם מילים או משפטים מעברית לאנגלית, כך שגם אם הילד שלכם אינו בקיא בשפה, אין לכם שום סיבה לדאגה.

ללמוד מדעים בחוגים ייעודיים

יש לא מעט דרכים ללמוד מדעים, שלא באופן פורמלי, החל מביקורים במוזיאון המדע, הצגות שעוסקות בניסויים ועד להרשמה לחוגי מדעים מעניינים: כל אלה יעניקו לילדיכם ידע רב בתחום המדעים, תוך פעילות חווייתית ומהנה במיוחד. בדרך כלל בחוגי המדעים, הילדים מקבלים ערכות שאיתן הם עורכים ניסויים בכימיה, פיזיקה ואפילו ביולוגיה, כך הם למעשה נחשפים לתחום תוך הנאה ולמידה. כדאי לברר באזור המגורים או בבתי הספר, אם מתקיימים חוגים ייעודיים לילדים, כך תוכלו לרשום אותם לפעילויות אחר הצהריים ולאפשר להם ללמוד על עולם המדע באופן חווייתי.   לימודים לא חייבים להיעשות באופן פורמלי עם מחברת ועיפרון, אלא יכולים להתקיים גם מחוץ לכותלי בית הספר, תוך עשיית פעילות מהנה וחווייתית. העניקו לילדיכם את האפשרות ללמוד ולרכוש ידע בדרכים שונות, רשמו אותם לחוגים, טיילו איתם באתרים היסטוריים ותנו להם לטוס למחנה קיץ.

inn - מגזין אינטרנטי לבית, משפחה, צרכנות ופנאי

נגישות
גלילה לראש העמוד